menu
0 ks

Zpět na články

Jak to funguje u renovační divize Lamborghini?

Na jaře 2015 automobilka z italského města Sant'Agata Bolognese spustila renovační divizi Polo Storico věnovanou klasickým Lamborghini. S dílnou byl také spuštěn depozitář Archivio Storico Lamborghini, který uchovává všechny informace týkající se historických modelů vyráběných v Sant'Agata Bolognese, od prvních skic až po výrobní dokumentaci a originální technické výkresy. Ale také třeba vzorníky barev a koženého čalounění. Za tu dobu bylo zrenovováno již 98 klasických Lamborghini. Práce na většině vozů zabraly přibližně 18 měsíců a průměrná cena za renovaci se pohybovala v přepočtu za 9,7 mil. Kč. 

Na rozdíl od jiných dílen, které dodávají dokonale restaurované automobily, dílna Lamborghini Polo Storico upřednostňuje ponechat co nejvíce původních nedokonalostí nedotčených. Jde především o dosažení stavu ve kterém daný model svého času opustil továrnu. Auto musí být podle slov šéfa divize Polo Storico Paola Gabrielliho „lehce nedokonalé, jako bývalo,“ Automobilka je této filozofii natolik oddána, že například při novém tisku starých uživatelských manuálů neopravuje překlepy a různé chyby. 

Sehnat díly na staré modely je velmi náročný úkol, řada původních výrobců, kteří automobilce dodávaly potřebné součástky už dnes totiž neexistuje. Takže u karosářských dílů, které se musí vyrobit znovu zaměstnanci Polo Storico zkoumají dobové informace a místa, kde k drobným nedokonalostem mohlo docházet a opakují je. Ale i když je snaha dílny o dokonalost v nedokonalosti neúnavná a obsedantní, připouští Paolo Gabrielli, že někdy zákazníci nejsou tak zapálení pro tuto myšlenku jako samotná dílna Polo Storico.

"Jsou to dlouhé diskuse se zákazníky, které probíhají každý den." Říkají nám ne, to nechci, zaplatil jsem spoustu peněz a chci dokonalost. Pokaždé, když se to stane, musíme se je pokusit přesvědčit a říct ne, tato nedokonalost je správná cesta. “ uvedl Garbielli v rozhovoru pro CAN Luxury. A pokud stále nejsou přesvědčeni, Gabrielli se nebojí je odmítnout. Jen aby zdůraznil, jak vážně bere Gabrielli a Polo Storico autentičnost, často odmítal upravit vůz podle požadavků klientů.

"Řekněme, že auto bylo vyrobeno s legrační kombinací - exteriér ve fialové a interiér v zelené. Máme takového Countache. Upřímně na pohled hrozné, ale bylo to tak. Zákazník řekl, že by chtěl mít interiér v bílé barvě, a já jsem řekl, že ne, to nemohu udělat. Musím respektovat historii vozu, to jak bylo auto vyrobeno. Pokud to chcete v bílé barvě, můžete si to udělat v nezávislé dílně, ne u nás,“ řekl Garbielli.

Pokud hledáte rychlou, levnou nebo „perfektní“ práci pro své historické Lamborghini, toto místo není pro vás.

Foto: Lamborghini.com, AutoGuide.com, carlist.my, classicdriver.com, speedhunters.com, Motor1.com

Zpět na články

255 lajků